Horkýže Slíže

30. srpna 2007 v 12:40 | Zewlprincess
ČLENOWÉ KAPELY:
  • Mário Sabo - Sabotér - kytara
  • Peter Hrivňák - Kuko - basovka, zpěw
  • Juraj Štefánik - Štefko - kytara
  • Marek Virsík - bicí
HISTORIE KAPELY:
Horkýže Slíže jsou živelná kapela a jejich přímočarý punkový ráz slaví úspěchy u publika. Začátkem března se tato kapela vypraví na turné po slovenských a moravských klubech, které potrvá až do poloviny dubna a jednou z jejich zastávek bude také Blansko.Před jedenácti lety měli Horkýže Slíže na kontě debutové album vydané vlastním nákladem 600 kazet, dnes jsou jednou z nejpopulárnějších slovenských kapel v Česku. Už mají na kontěosm regulérních desek, zatím poslední studiová nahrávka Ritero Xaperle Bax je z roku 2004.
Jejich melodický punk v kombinaci s divokými texty, ve kterých kapela nechodí pro vulgarity daleko, doslova hypnotizoval české fanoušky. Horkýže Slíže brázdí v podstatě bez přestávky českými kluby, není proto divu, že loni na podzim vydali album Živák, a to jako CD i DVD.Je na něm zaznamenán loňský velký speciální koncert v Levicích. Přes 20 písní je necháno v "surové" podobě bez jakýchkoli dodělávek adodatečných "vylepšování" ve studiu. Výjimku tvoří bonus, čerstvě natočená dárková studiová novinka s názvem Farebná. DVD v bonusech nabízí nejvydařenější klipy skupiny, včetně úplně prvního a dosud nikdy nezveřejněného, plus "otrasné" dokumenty ze srpnové koncertní cesty Slížů do Chicaga a ze zákulisí levické show.
Živák obsahuje hodně písniček z prvních desek, které už dlouho na trhu nejsou, noví fanoušci je neznají a songy z nich vnímají tudíž jako novinky. Čtyři roky starý výběr Best Uff tak má velmi slušného nástupce.
DISKOGRAFIE:
· Ukáž tú tvoju ZOO
· Živák
· Ritero Xaperle Bax
· Alibaba a 40 krátkych songov
· Kýže slíž
· Best uff
· Festival chorobná 2001
· Ja chaču tebja
· Vo štvorici po opici
· V rámci oného
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikni...

KLIK

Komentáře

1 tomaš doležal (dolik) tomaš doležal (dolik) | 24. června 2009 v 18:48 | Reagovat

Horkýže slíže už posloucham bezmala 3 rokymoc se mi zalibyla protože mám rát sk

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama