Chcací mušle

31. srpna 2007 v 14:01 | Zewlprincess
ČLENOWÉ KAPELY:
  • Jacob Ibrahiem - sólowá kytara, zpěw
  • Karlos Mitbier - kytara, zpěw
  • Lambát - basowka
  • Vzletoslav Slemejš - bicí, řew
HISTORIE KAPELY:
Jak jsme se vůbec dali dohromady?
7.srpna 1995 se na ruzyňském letišti objevil mladý a velice nadaný student amerických práv z Los Angeles Dakun Ginva. V rámci své diplomové práce přiletěl Dakun alias Kolombo(přezdívaný tak pro svůj neobyčejně bystrý vzhled a detektivní sklony) odhalit původce exkluzivního modelu "Slemejšův vzlet", který se objevil nedávno v okolí Břevnova. Pátrání zavedlo Kolomba až na mělnická políčka. Zde se seznámil s vědcem Jacobem Ibrahiem, který tu došlechťoval speciální odrůdu brambor(Brambora Cannabia). Když se mu Dakun svěřil, že nemůže vyřešit svůj případ, protože nepozná list marihuany, rozhodl se Jacob naučit ho rozpoznávat rostlinku trávy alespoň od jabloní. Jednoho dne seděli oba v pražské hospůdce, kde bylKolombo napaden pro své oduševnělé kecy neznámým opilcem, který mu ušpinil kapesník. Dakun nepropadl panice. Ihned si opatřil svědky a opilce zažaloval. Hlavní svědci byli J.Ibrahiem a náhodný návštěvník hospody Vzletoslav Slemejš. Soud odsoudil Karlose Mitbiera k půlročnímu podmíněnému trestu a uhrazení škody. Ten místo splácení pozval Kolomba do hospody Na Hrádku, kde se společně s Jakobem a Vzletoslavem střískal jak jen to šlo. Dakun Karlosovi odpustil a slíbil, že stáhne žalobu. V naprostém delíriu se v hlavě jednoho z nich zrodil nejdebilnější nápad večera. Založit nějakou tu kapelku. Jakob přiznal, že se na vesnických veselicích naučil trochu na harmoniku a Vzletoslav prohlásil, že to doma zkoušel na kytárku. Dakun jen dodal, že už ve školce mu bylo zakázáno hrát na jakýkoliv nástroj a že byl zbit svojí učitelkou a spolužáky, když se pokoušel hrát na piáno. Ideální sestava pro vznik Chcací Mušle. Dakunovo vyšetřování však spělo ke zdárnému konci. Všechny stopy vedly kVzletoslavovi, ale jelikož byl Kolombo líný hledat nového člena kapely na případ za nepatrný úplatek zapomněl. Kapela se dál scházela po hospodách a získávala na slávě. Začátkem roku 1997 si CH.M. začala shánět nástroje a na podzim byla sehnána i zkušebna na Ořechu. Na první zkoušce (7.11.1997) bylo dohodnuto dodnes užívané rozložení nástrojů:
  • JACOB IBRAHIEM-sólová kytara, zpěv
  • KARLOS MITBIER-tajná kytara, zpěv
  • DAKUN GINVA-basa, plky a bludy
  • VZLETOSLAV SLEMEJŠ-bicí, brutal řev
Proč zrovna Chcací Mušle?
Je to naprosto jednoduchý. Jediný co jsme po názvu vlastně chtěli bylo, aby připomínal hospodu (protože v ní kapela vznikla)a zároveň byl co nejdebilnější To se nám také po čase celkem zdařilo. Původní název kapely byl TTMACH (Taková ta mušle a chcací), ale později byl vhodně zkrácen do dnešní podoby. I přes všechny problémy, které nám díky tomuto názvu vznikají (např. nám nepovolili reklamu na FANu, zakázali koncert...) ho nemíníme měnit.
Kde jsme všude otravovali?
Jak již asi víte (pokud čtete pečlivě naše stránky) naše první zkouška se konala 7.11.1997 na Ořechu. Tam také vznikly naše první písně. Společně s námi tam zkoušela již delší dobu kapela MZH (asi mrdka z hrocha). Nevýhodou této zkušebny byla její příliš velká vzdálenost od naší oblíbené hospody, takže jsme se brzy přestěhovali zpátky na Břevnov. Nová garáž se nám stala téměř domovem. Přes to, že v létě tam bylo strašný vedro, v zimě děsná klendra a občas do ní pršelo nám tam bylo super. Vznikly tadyskoro všechny dobrý i špatný věci a celkově tam byla dost prdel. Pohoda zkončila, když jsme neměli na nájem a museli přibrat kapelu Blachud, která nám systematicky ničila aparát a udělala z činelů sluníčka. Zasraný Blachouti! Momentálně zkoušíme jinde, aparát je opravenej, činely nový a zase to začíná šlapat. První koncert jsme vymastili v klubíku 007 na Strahově 21.června 1998. Pak následovala akce v konírně v Želkovicích (někde za Zdicema), kde to dopadlo dost blbě z důvodu vysoké hladiny alkoholu v krvi. Zimní koncert "Noc mrtvých kaprů" dopadl celkem dobře až na to, že jsme se dostali k nástrojům až okolo půlnoci (Mitbier, Dakun a Vzletoslav na sračky, Jacob vyjímečně střízlivej takže nám to půl roku vyčítal). Jacob z toho byl tak zpruzenej, že se vyprd na další koncert v podniku U vojáka, kde jsme vystoupili v jiné sestavě pod původním názvem TTMACH Chcací Mušle Revival. Následoval koncert ve Velkých Popovicích na slavnosti piva, openair Kačice a mezitím pár menších akcí. Do budoucna plánujeme Noc mrtvých kaprů II. která by měla být 18.12. na Břevnově v útulné restauraci "1906" (u televizní věže). Také chceme natočit první album, které se bude jmenovat "Neházejte vajgly do Chcací Mušle", ale dřív než na jaře to nebude.
DISKOGRAFIE:
  • Demo 2002
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikni...

KLIK

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama