Anonymita

18. srpna 2007 v 10:20 | Petraa
NĚCO O KAPELE:
Anonymita je mladá kapela tušim ze Smržovky u Jablonce nad Nisou a demo 2006 si nahráli a zmástrovali téměř sami. Obsahuje celkem 10 válů tu rychlejšího, tu pomalejšího punku s textama v češtině. Texty určitě nepatřej k nejslabším stránkám kapely, některý mě docela mile překvapily a možná ve vás taky evokujou vzpomínky na starý český punkový kapely. Zpěvák Martin odvedl dobrou práci i co se týče rozkládacího černobílýho bookletu, kterej se nese v duchu komiksovejch kreseb s nihilistickými, protiválečnými tématy a náměty navozujícími klima výplachu mozku - dobrá práce. Co se týče samotný hudby, tak nejlepší mi určitě přijdou vály "Přijímání totální všeobecné pravdy", "Strach z atomové krutosti" a "Majetek", kterej má fakt povedej refrén. Mimochodem (shodou okolností?) jsou to zrovna první 3 songy v pořadí. Pak už to má bohužel co se týče "líbivosti" trochu klesající tendenci. Na punk poněkud delší minutáž jednotlivejch skladeb než bývá zvykem, což by samo o sobě nevadilo, ale tady by v některejch případech podle mýho neuškodilo trochu ubrat...
HISTORIE KAPELY:
Historie maniodepresivní smečky, zvané Anonymita by se dala datovat už od roku 2000, kdy se ve cvičebním táboře mladých naivních budoucích strojů, (na základní škole), potkaly dva chybné články M. a O... proběhla výměna snů o založení vlastní hudební jednotky, ale tento geniální plán zůstal prozatím jen uvězněn v nadšených slovech... Činy a pohyby celé té myšlenky ožily, až když si M. (v zimě 2004), pořídil nebezpečnou zbraň ze čtyř lan natažených na jakémsi kusu dřeva,a z nepochopitelných důvodů této věci začli přezdívat basová kytara. Společně s O. ,který už delší dobu uměl ovládat zbraň podobného charakteru fungující na principu 6ti nitek, začli sadisticky terorizovat sousedy M. v jeho bytu v panelovém domě.. Vše se dalo do skřípavého pohybu, až v létě 2004, kdy zvýšená intenzita obranných vln sousedských útoků zahnala oba kriminální živly do špinavé garáže na periferii zatuchlého města. Přesila byla tak silná, že M. a O byli nuceni najmout žoldáka J. který s nimi v jeho garáži za pomoci 6ti strunného mučícího nástroje přečkal nejhorší období... Přišel podzim, emisemi nasáklé listy zvadlých stromů se snášely k zemi a celá sebranka se z čistě masochistických důvodů rozhodla přemístit z chladné garáže do vymraženého sálu ve výzkumném středisku pod maskovacím názvem "Hotel Praha" s tajnou adresou v Janově n. N. Po dohodě s J. se O. a M. rozhodli v protistátním jednání pokračovat sami. Po čase však zjistili, že na tak těžkou a nebezpečnou práci sami nestačí a tak vypátrali dva nové "lidi" u kterých zaznamenali podobně zvrhlé úmysly a pod hrozbou násilného odstranění genitálií je přiměli ke spolupráci. M zjistil, že není schopen přijít na to, jak se jeho čtyřlanná zbraň vlastně ovládá a tak ji předal novému členu L.,(který kolaboroval od partizánského spolku Vostuda z Desné), a sám začal po večerech smolit propagandu, kterou pak v hysterických záchvatech ječel do mikrofónu. V kolektivu se vyskytla také nová výbava a to postarší jakžtakž funkční těžkotonážní kulomet za který si sednul též nově příchozí rekrut H. Oddíl se začal pilně učit technice k boji a novému náboženství. První oficielní bitva nadešla dne 04.02.05 a od té památné chvíle se rozpoutalo peklo na zemi a oddíl úspěšně vyvraždil několik vesnic a měst.
Na sklonku jara se však začla posádka demoralizovat a čím dál méně chodila na cvičiště, které se zatím přemístilo do Janovského Generálního štábu k veliteli H-n-k, který se snažil své svěřence ze všech sil podporovat, za čež mu patřičné díky.. Přišlo období velkých změn. Přes léto 2005 se celá družina oddaných bojovníků rozpadla. H. a L. šli studovat do jiných měst vedení boje, aby poté s vyšší hodností a většími zkušenostmi měli větší vliv na destrukci systému. O. a M. však neupadli do propasti letargie a znovu zrozeni ve svých ideálech a touhách narukovali nováčka K. za čtyři lana a starého ostříleného veterána P. za nový, už docela funkční a velmi modernizovaný kulomet.Muselo se také znovu přemístit cvičiště, a to, do černou magií prožraného, sklepa v tajemných komnatách pod budovou, šibalsky nazvanou "Dům Dětí a Mládeže Vikýř" ,aby se tak geniálně zamaskovala jeho skutečná okultní podstata.
Dne 30.09.05 uspořádala jednotka černou mši na počest 19. zrození mesiáše M. .... která ovšem dopadla katastrofálně.. Od tohoto datumu začla nová historie odbojového hnutí zvaného Anonymita. Nyní úspěšně svádí po nocích občasné šarvátky v okolí a než se naděješ přijdou se svou armádou zvuků a zvrácených symbolů do tvého města, před tvůj klub, na tvůj koncert, aby tak započali 1. světovou válku v mysli!!!
DISKOGRAFIE:
  • Demo 2006
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikni...

KLIK

Komentáře

1 ESO_Pitbul ESO_Pitbul | 29. srpna 2007 v 15:23 | Reagovat

hm přehnaný fakt goot nejlepší blog kterej jsem kdy čet

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama