Srpen 2007

Dukla Vozovna

31. srpna 2007 v 14:19 | Zewlprincess
ČLENOWÉ KAPELY:
 • Roman Anděl (BóĎa) - kytara, zpěw
 • Radovan Skalecký (Skalda ml.) - harmonika, zpěw
 • David Skalecký (Skalda st.) - harmonika, zpěw
 • Jiří Krupička (Krupa) - bicí
 • Radim Drejsl (Dresik) - basa
HISTORIE KAPELY:
Vznik Dukly Vozovny byl podmíněn nespočtem návštěv koncertů v pardubickém RC Žlutý Pes - Skalda, Bóďa a Dresik tam chodili na dnes již velice známé kapely Vypsaná fiXa, Volant, Znouzectnost či Visací Zámek. Všechno se ale začalo realizovat až když se Dresikovi dostala do rukou baskytara .... Jelikož Bóďa uměl hrát na kytaru, začali každý páteční odpoledne chodit do školy (byla to škola základní a měli zapůjčenou jednu učebnu), kde začali hrát přes gramce. Jelikož ale Dresik držel věc jako je baskytara poprvé v životě a Bóďa splácal pár akordů dohromady, jejich hraní nikam moc nevedlo. Potom do svých řad naverbovali harmóna Skaldu a nacvičili pár písniček od Tří sester,Mňágy a jinejch kapel. Pak je to ale nějak přestalo bavit a tak struny a klávesy na chvíli utichly. Novým impulsem k fungování kapely byl jejich první koncert. Konal se v jedné malé garáži v Petříkovicích u Trutnova, bylo narváno (asi 15 lidí) a spolu s kapelou jednoho kámoše tam vytvořili excelentní atmosféru. Koncertování je ale začalo bavit, a tak uspořádali koncert v hospůdce Bylanka ve Svítkově. Lidí už bylo podstatně víc, pařilo se neuvěřitelně, ale bez bicích tojaksi nemělo tu správnou šťávu. A tak se k Dukle přidal Čegy, což je asi nejvíce instrumentálně vybavený člověk v kapele. Po pár zkouškách byl koncert ve Štěnci a spolu s Chlapama z práce a Jimem Čertem to vlastně bylo jejich první společné vystoupení. Traduje se taky, že právě Jim Čert je naučil zpívat :-))))))))) --- citát: "Taky jsme tady spatřili poprvé kytarový komba".-- Pak se soustředili na tvorbu vlastních songů a vybavili se aparaturou. Jejich zatím největším úspěchem bylo vystoupení v RC Žlutý Pes a na koupališti Cihelna u příležitosti letních festivalů. Co dodat na závěr? Snad jen to, že historie pokračuje!!!
DISKOGRAFIE:
 • Cvičná jízda
 • Zastávka SVĚT
 • Mistři!

Chcací mušle

31. srpna 2007 v 14:01 | Zewlprincess
ČLENOWÉ KAPELY:
 • Jacob Ibrahiem - sólowá kytara, zpěw
 • Karlos Mitbier - kytara, zpěw
 • Lambát - basowka
 • Vzletoslav Slemejš - bicí, řew
HISTORIE KAPELY:
Jak jsme se vůbec dali dohromady?
7.srpna 1995 se na ruzyňském letišti objevil mladý a velice nadaný student amerických práv z Los Angeles Dakun Ginva. V rámci své diplomové práce přiletěl Dakun alias Kolombo(přezdívaný tak pro svůj neobyčejně bystrý vzhled a detektivní sklony) odhalit původce exkluzivního modelu "Slemejšův vzlet", který se objevil nedávno v okolí Břevnova. Pátrání zavedlo Kolomba až na mělnická políčka. Zde se seznámil s vědcem Jacobem Ibrahiem, který tu došlechťoval speciální odrůdu brambor(Brambora Cannabia). Když se mu Dakun svěřil, že nemůže vyřešit svůj případ, protože nepozná list marihuany, rozhodl se Jacob naučit ho rozpoznávat rostlinku trávy alespoň od jabloní. Jednoho dne seděli oba v pražské hospůdce, kde bylKolombo napaden pro své oduševnělé kecy neznámým opilcem, který mu ušpinil kapesník. Dakun nepropadl panice. Ihned si opatřil svědky a opilce zažaloval. Hlavní svědci byli J.Ibrahiem a náhodný návštěvník hospody Vzletoslav Slemejš. Soud odsoudil Karlose Mitbiera k půlročnímu podmíněnému trestu a uhrazení škody. Ten místo splácení pozval Kolomba do hospody Na Hrádku, kde se společně s Jakobem a Vzletoslavem střískal jak jen to šlo. Dakun Karlosovi odpustil a slíbil, že stáhne žalobu. V naprostém delíriu se v hlavě jednoho z nich zrodil nejdebilnější nápad večera. Založit nějakou tu kapelku. Jakob přiznal, že se na vesnických veselicích naučil trochu na harmoniku a Vzletoslav prohlásil, že to doma zkoušel na kytárku. Dakun jen dodal, že už ve školce mu bylo zakázáno hrát na jakýkoliv nástroj a že byl zbit svojí učitelkou a spolužáky, když se pokoušel hrát na piáno. Ideální sestava pro vznik Chcací Mušle. Dakunovo vyšetřování však spělo ke zdárnému konci. Všechny stopy vedly kVzletoslavovi, ale jelikož byl Kolombo líný hledat nového člena kapely na případ za nepatrný úplatek zapomněl. Kapela se dál scházela po hospodách a získávala na slávě. Začátkem roku 1997 si CH.M. začala shánět nástroje a na podzim byla sehnána i zkušebna na Ořechu. Na první zkoušce (7.11.1997) bylo dohodnuto dodnes užívané rozložení nástrojů:
 • JACOB IBRAHIEM-sólová kytara, zpěv
 • KARLOS MITBIER-tajná kytara, zpěv
 • DAKUN GINVA-basa, plky a bludy
 • VZLETOSLAV SLEMEJŠ-bicí, brutal řev
Proč zrovna Chcací Mušle?
Je to naprosto jednoduchý. Jediný co jsme po názvu vlastně chtěli bylo, aby připomínal hospodu (protože v ní kapela vznikla)a zároveň byl co nejdebilnější To se nám také po čase celkem zdařilo. Původní název kapely byl TTMACH (Taková ta mušle a chcací), ale později byl vhodně zkrácen do dnešní podoby. I přes všechny problémy, které nám díky tomuto názvu vznikají (např. nám nepovolili reklamu na FANu, zakázali koncert...) ho nemíníme měnit.
Kde jsme všude otravovali?
Jak již asi víte (pokud čtete pečlivě naše stránky) naše první zkouška se konala 7.11.1997 na Ořechu. Tam také vznikly naše první písně. Společně s námi tam zkoušela již delší dobu kapela MZH (asi mrdka z hrocha). Nevýhodou této zkušebny byla její příliš velká vzdálenost od naší oblíbené hospody, takže jsme se brzy přestěhovali zpátky na Břevnov. Nová garáž se nám stala téměř domovem. Přes to, že v létě tam bylo strašný vedro, v zimě děsná klendra a občas do ní pršelo nám tam bylo super. Vznikly tadyskoro všechny dobrý i špatný věci a celkově tam byla dost prdel. Pohoda zkončila, když jsme neměli na nájem a museli přibrat kapelu Blachud, která nám systematicky ničila aparát a udělala z činelů sluníčka. Zasraný Blachouti! Momentálně zkoušíme jinde, aparát je opravenej, činely nový a zase to začíná šlapat. První koncert jsme vymastili v klubíku 007 na Strahově 21.června 1998. Pak následovala akce v konírně v Želkovicích (někde za Zdicema), kde to dopadlo dost blbě z důvodu vysoké hladiny alkoholu v krvi. Zimní koncert "Noc mrtvých kaprů" dopadl celkem dobře až na to, že jsme se dostali k nástrojům až okolo půlnoci (Mitbier, Dakun a Vzletoslav na sračky, Jacob vyjímečně střízlivej takže nám to půl roku vyčítal). Jacob z toho byl tak zpruzenej, že se vyprd na další koncert v podniku U vojáka, kde jsme vystoupili v jiné sestavě pod původním názvem TTMACH Chcací Mušle Revival. Následoval koncert ve Velkých Popovicích na slavnosti piva, openair Kačice a mezitím pár menších akcí. Do budoucna plánujeme Noc mrtvých kaprů II. která by měla být 18.12. na Břevnově v útulné restauraci "1906" (u televizní věže). Také chceme natočit první album, které se bude jmenovat "Neházejte vajgly do Chcací Mušle", ale dřív než na jaře to nebude.
DISKOGRAFIE:
 • Demo 2002

Svoloč

31. srpna 2007 v 13:35 | Zewlprincess
ČLENOWÉ KAPELY:
 • Pajda - kytara, zpěw
 • Dafný - basowka, zpěw
 • Máňa - bicí, zpěw
 • Tomík- kytara
HISTORIE KAPELY:
Úplně první záchvěvy o vzniku kapely byly v Lounech, kde jsme popíjeli. Slovo dalo slovo a kapela byla na světě. Původně mělo jít o skupinu, kterou budou všichni znát, všichni o ní mluvit, číst si o ní na internetu, ale nikdo ji nikdy neuslyší, protože vlastně nebude vůbec umět hrát. Kapela dostala název podle nechutné pochutiny, která se v místní restauraci prodává "Býčí žlázy". O těch se mluvilo všude mezi známými, kteří nápad podpořili a dokonce se i zapojili. Časem nás název omrzel a nahradili jsme ho dvojsmyslným "Nevinný výstřik". ALE POZOR !!!! To se ještě nevědělo, že mezi námi je několik nadšenců, kteří sní o živé kapele a nakonec se po pár měsících, možná letech sejdou na horách a dávají si ultimátum. Začátkem března 2003 si Máňa koupil bicí a začal se na ně učit. Pajda zvládal pár akordů na španělu, tak si jen koupil starou nefunkční elektrickou kytaru, kterou si provizorně opravil. Pučili jsme si podomácku vyrobené kombo a kapela o dvou členech, která neměla ještě ani název, během dvou týdnů sesmolila první tři hity. Další nadšenci pochopili, že to myslíme vážně a postupně se přidávali. Jondys, který přinesl dalších pár textů s námi začal zpívat. Chyběla basa. Té se ujal nikdy nehrající Pafson. Druhou kytaru si vzal na starost Dafný. V této sestavě jsme se drželi opravdu dlouho. Pafson zkoušky z časových důvodů příliš nenavštěvoval a nakonec to vzdal. Dafný se tedy místo na kytaru začal od počátku učit na basu, což nás malinko zdrželo. Jondys s námi zpíval celkem často, ale koncem roku 2003 z ne příliš dobře objasněných důvodů kapelu opustil. Těsně před jeho odchodem dostala kapela svůj definitivní název SVOLOČ. Od té doby se kapela nezměnila. Během jednoho roku se dalo dohromady celých 15 skladeb, které se stále zdokonalují a čas od času, někdo přijde s něčím novým. Basa, bicí a kytara se začínají sehrávat a postupně zdokonalovat a to samozřejmě vede k tomu, že se pracuje na dalších nových skladbách, které doufejme již brzy bude možno slyšet na připravovaném cédéčku. 20. 2. 2005 - Tak po jeden a půl roce jsme zapracovali ve studiu A-Zyl v Teplicích na našem prvním CD s názvem BĚDA VÁM...! V tuto dobu máme už něco málo přes dvacet skladeb a deset z nich vám představujeme na tomto albu. Album jsem nahrávali v Teplicích od 29 do 30ledna. 11.1. 2007 - Tak to vypadá, že jsme našli kytaristu. Jeho jméno je TOMIK a začal s náma zkoušet 4. ledna 2007.
DISKOGRAFIE:
 • Běda vám...!
TAG A TAGHLE WYPADAJ ČLENOWÉ KAPELY:
 • Pajda
 • Dafný
 • Máňa
 • Tomík

4debils

31. srpna 2007 v 13:04 | Zewlprincess
ČLENOWÉ KAPELY:
 • Brezi - zpěw
 • V-Tec - zpěw
 • Chleba - kytara, zpěw
 • Kajlik - baskytara, zpěw
 • Charles - bicí
HISTORIE KAPELY:
Na jaře roku 2003 se dali dohromady tři exčlenové kapel Kajlik (Podivná formace), Chleba (The Hysterics, Infection) a Karel (Infection), s úmyslem nazkoušet několik cover verzí skladeb od kapel, které mají rádi a odehrát jeden jediný koncert na Rememberu v Teplicích k uctění památky zesnulých kamarádů. Asi měsíc před koncertem přibírají Breziho jako sólového zpěváka. Po odehrání koncertu je jim líto kapelu rozpustit a pokračují v hraní. V lednu 2004 přichází pátý a zatím poslední člen kapely Jirka a zaujímá místo druhého zpěváka. V létě 2004 odehrávají poslední akci na Věšťanskym masakru a zavírají se zhruba na rok do zkušebny, kde pracují na vlastním repertoáru, a se kterým od října 2005 koncertují. Mezi tím v zimě 2005 natáčejí ve studiu ATF media 4 skladby a vydávají vlastní demo.
DISKOGRAFIE:
 • demo 2005
TAG A TAGHLE WYPADAJ ČLENOWÉ KAPELY:
 • Charles
 • Brezi
 • Kajlik
 • Chleba
 • V-tec

Red Insect

30. srpna 2007 v 13:52 | Zewlprincess
ČLENOWÉ KAPELY:
 • Parfa - zpěw
 • Sakor - bicí,zpěw
 • Kuba - kytara,zpěw
 • Ignác - basa,zpěw
O KAPELE:
kapela vznikla v srpnu 1997 v Rakovníku. Původní sestavu tvořili: Parfa - zpěv, Sakor - bicí,zpěv,David - basa,zpěv , Imra - kytara,zpěv.V této sestavě jsme nahráli MC,CD ;VIVA REPUBLICA;,které bylo vybaveno multimediální přílohou v podobě fotek. Krátce na to vychází u Emergency records (ex. BASSRIOT) na MC,CD split se Slovenskou legendární kapelou NON CONFORMIST, je benefitem proANARCHIST BLACK CROSS. 1.1.2002 střídá Davida nový basák Dolek. Krátce na to následuje nahrání MC,CD; POLICE BASTARD;. V Červnu 2002 odchází Imra a Dolek a následuje 2 měsíční pauza. Po krátké pauze přichází do kapely nový kytarista Netty a basák Zděnda. Od Srpna 2002 tedy hrajeme v sestavě: Parfa - zpěv,Sakor - bicí,zpěv, Netty - kytara,zpěv, Zděnda - basa,zpěv
DISKOGRAFIE:
 • Police bastard
 • split Red Insect / Nonconformist
 • Live in Hamburg
 • split Red Insect / Němá Barikáda
 • Viva republica

Funkce šroubu

30. srpna 2007 v 13:15 | Zewlprincess
ČLENOWÉ KAPELY:
 • Voky - zpěw
 • Hulán - bicí
 • Kolman - basowka
 • Bafalo jr. - kytara
 • Bafalo st. - kytara
HISTORIE KAPELY:
jaro 1997 - kapela vzniká pod velice originálním názvem "Incident" ve složení Hulán - bicí, Kolman - basa, Bůček - kytara, kterej jedinej na to trochu umí. Později přichází Voky na zpěv. Zkouší se ve staré škole v Buzicích hlavně převzatý písničky
19.9.1997 - první koncert ve staré škole v Buzicích ještě se skupinou Kašel z Blatný a Fléglův Syndrom ze Strakonic. Více než na úspěch se vzpomíná na to, že Kolmana při hraní pokousal sršeň
podzim 1997 - do kapely přichází na druhou kytaru Ruda Fiala, kterýmu to sice jde výborně, ale moc dlouho nevydrží a po něm Holoubek, kterej taky asi v květnu 1998 odchází
jaro 1998 - kapela se přejmenovává na Funkci Šroubu a mění zkušebnu za dílnu u Hulána a pak zasál u Lva
léto 1998 - v kapele začíná hrát na kytaru Bafalo, kterej hraje ještě v kapele Kašel a právě v jejich zkušebně se zkouší do zimy a pak v hospodě u Datla a nakonec se stěhuje zpátky k Hulánovi do dílny
jaro 1999 - celkem přibývají koncerty, zajímavý jsou hlavně koncerty v Blatenskym Mlejně a pro změnu se zase stěhuje zkušebna, tentokrát do Žofkárny, což je starej baráček v Buzicích, kterej kapela musí opravit. Hraje se zde ještě s kapelou Čmoudy & Brendy
březen 1999 - Bůček je asi po půl roku trvajícím napomenutí vyhozenej pro hulení, nezřízený chlastání a s tim spojenym přístupem ke kapele. Nutno ale dodat, že první úspěchy kapely byly především jeho zásluhou a že napsal většinu textů písniček
srpen 1999 - do kapely přichází na druhou kytaru hrát Ymrich alias Strachy a pomalu se začíná tvořit úplně nový repertoár
1999 - z různých nahrávek ze zkoušek je sesbíráno demo s názvem "Dobrý den" o 17 písničkách a dvou bonusech. Celková úroveň nahrávky je hrozná, ale je to jediná nahrávka, která dokumentuje první etapu tvorby Funkce Šroubu
jaro 2000 - kvůli chamtivosti nejmenovaného člověka přichází kapela náhle o zkušebnu na Žofkárně. Další zkušebna je v chlívě jedný babči v Buzicích, všechno je ale třeba opravit, včetně střechy, vybetonování podlahy a zavedení vody k babče do baráku. Místo zkoušení si až do podzimu hraje kapela na opraváře baráků v Buzicích
od roku 2001 - začíná kapela více koncertovat v bližším i vzdálenějším okolí, jméno Funkce Šroubu celkem vchází ve známost a i celková úroveň vystupování se zlepšuje
leden 2002 - natáčí se 6 písní ve studiu Hacienda u Miloše "Dodo" Doležala. Nahrávání dopadá vícnež dobře a právě z popudu Doda se jede za měsíc dotočit dalších 7 písní
23.února 2002 - se v Buzicích křtí singl - prvních šest písní, které budou součástí celého CD
25.února 2002 - Bafalo odlítá do Ameriky na blíže neurčenou dobu a místo něj hraje jeho brácha Bafalo jr., zbytek roku je hlavně ve znamení koncertování, za 2002 je jich celkem 23
10.dubna 2003 - Funkce Šroubu překvapivě vyhrává první místo v hudební soutěži "Plzeňská Můza". Za 11 let trvání soutěže je to první punková kapela, která vyhrála. První cenou jsou tři dny v plzeňském nahrávacím studiu ex-AVIK
26.dubna 2003 - konečně se daří dát po roce dohromady CD pod názvem "Nepřipadá vám někdy", které je pokřtěno opět v Buzicích
9.-11. října 2003 - se jede na koncertní šňůrku do Německa společně s Nýřanskou kapelou S.A.S. Je to záhul hlavně na játra. Jinak se tento rok koncertuje skoro každý týden nebo ob týden všude možně listopad 2003 - Bafalo se vrací z Ameriky, na zkoušce ale zjišťuje, že už hrát zapomněl, tak zase odjíždí někam do prdele
prosinec 2003 - ve studiu ex-AVIK je nahráno 5 nových písní jako základ pro nové CD
2003 - za rok 2003 odehráno 30 koncertů
únor 2004 - Strachy náhle odchází z kapely pro svoji neskutečnou lenost a finanční a časovou prázdnotu. Slibuje ale dohrát nasmlouvané koncerty
březen 2004 - Bafalo se konečně vrací z cestování bere za Strachyho zpátky post kytary
červen 2004 - opět se jede koncertovat do Německa. Z pěti nasmlouvaných koncertů nakonec klapnou jen dva
červenec 2004 - vychází kompilace SAMPLER 2004 II při freezinu Move Your Ass č.6, na které je celkem 35 kapel, FŠ je zde zastoupena písní Síbrťák
léto 2004 - od června do září se nehraje, protože Voky a Bafalo jr. jedou do Skotska, musí se zrušit pár fesťáků
podzim 2004 - na neustálý nátlak majitelky musíme opustit zkušebnu ač podmínky byly původnědohodnuty úplně jinak. Zkoušíme sem tam ve zkušebně Bumble Bee. června do září se nehraje, protože Voky a Bafalo jr. jedou do Skotska, musí se zrušit pár fesťáků
2004 - za rok 2004 odehráno 19 koncertů.
15.leden 2005 - vychází pěti písňové CD 'Divim se divim...' natočené ve studiu ex-Avik v Plzni pod taktovkou Pavla Broma
březen 2005 - začínáme zkoušet dole v hospodě u Datla. Je tam sice teplo, ale pivo stále odtahuje od zkoušení.
září 2005 - Pájis odjíždí na Nový Zéland, za něj za mikrofonem zaskakuje Koník z blatenský kapely Zákaz Uvolnění
2005 - za rok 2005 odehráno 18 koncertů.
první pololetí 2006 - na jeden odehraný koncert připadájí zhruba tak tři zrušené, především z důvodu křížení se akcí s Koníkovo kapelou. Někdy přicházíme i o dost zajímavý akce. U Datla dostáváme zákaz zkoušet, takže se zkouší jen sporadicky. Jedinym úspěchem je tedy vydání vlastníchtriček a mikin.
květen 2006 - konečně se podařilo dotáhnout do konce zkušebnu v domě Verči mámy. Už ani nevim kolikátá to je, ale snad už nám vydrží...
léto 2006 - Pájis se vrací ze Zélandu, ale stěhuje se na Moravu a tak s kapelou končí. Odzpívá ještě nasmlouvané koncerty, někdy si ale společnej koncert určitě ještě dáme.
podzim 2006 - Za mikrofon nastupuje Honza z Blatný a do konce roku se jen zkouší.
2006 - Díky všem možným problémům za rok 2006 odehráno pouze 8 koncertů.
WYBRANÝ INFO O NICH:
Dodnes se vedou velké spory o tom, kdy vlastně skupina Funkce Šroubu vznikla. Různé tábory znepřátelených badatelů lze v zásadě rozdělit do tří hlavních proudů. První proud tvrdí, že kapela je starší než vesmír (než čas) a právě proto nelze datum určit. Druhá skupina oproti tomu říká, žeuskupení je mladší než vesmír a doba jejího trvání by měla jít změřit; na podporu této hypotézy však dodnes nedokázali shromáždit přesvědčivé důkazy. Pak je tu třetí nejradikálnější proud, dle jehož názoru skupina ještě nevznikla, což jest ovšem v přímém rozporu se skutečností. To vysvětlují tím, že jde o časoprostorovou poruchu a skupina je vlastně z budoucnosti. Ve světle těchto skutečností by se mohlo zdát, že toho o skupině není příliš mnoho známo, opak je ale pravdou. Díky nezměrnému úsilí vědců z katedry šroubistiky Buzické Univerzity (asi 3km od města Blatná v jižních Čechách) se podařilo shromáždit překvapivé množství materiálů, jejichž stručné shrnutí se zde pokusíme nastínit:Dnes již s téměř stoprocentní jistotou víme, že nikdo ze členů kapely není člověk. Není jisté jestli pochází z nějaké vzdálené planety (nejspíš každý z jiné) nebo z jiného času, prostoru či vesmíru. Rozhodně to ale nejsou lidé. Tak například bubeník Hulán, někdy též zvaný "Hlušec Tupec" zcela prokazatelně mluví jazykem, který na této planetě v této době neexistuje a nikdy neexistoval (Jednu dobu byla sice populární teorie, že jde o zastaralý dialekt žvastonštiny z tichomořského souostroví Jelimanésie, ale ta už je dnes stoprocentně vyvrácená). Dalším důkazem, který podporuje teorii, že nejde o lidi, je fakt, že členové skupiny potřebují pro udržení základních životních funkcí atmosféru, která se svým složením dost liší od té pozemské, výrazné jsou zejména složky metanu a aerosolového dehtu. Kapela je do jisté míry schopna sama si tuto atmosféru vytvářet (zejména ve své hermeticky uzavřené zkušebně (Nejproduktivnějším členem je v tomto směru jeden z kytaristů "bratří Ptakopysků", Bafalo . Umí vyrábět jak dehet, tak metan v hojné míře a zejména jeho metan vyniká dobrou kvalitou a velkou kvantitou, takže je nejoblíbenějším kamarádem ostatních členů skupiny). Někdy se však stane, že produkce těchto složek poklesne, zejména vlivem pozemských podmínek na metabolismus, na který tito cizinci nejsou zvyklí, a tak se stává, že v poměrně pravidelných intervalech kapela vyrazí na místa, kde za ně žádanou atmosféru nevědomky vytváří lidé, odborně se těmto událostem říká "koncerty". Jak se ukázalo, jsou titozáhadní tvorové schopni přežít krátkodobě i bez své domácké atmosféry. Značně je to však vysiluje, čemuž se snaží zabránit tím, že před přesunem, kdy budou vystaveni nepřátelským podmínkám, konzumují co možná největší množství kapalného ethanolu, který jim, jak je prokázáno, pomáhá vázat dehet a metan do jejich krevního oběživa. Nad ostatními v tomto ohledu vyniká basový kytarista "Lachtaní Koňadra", Kolman. Je tím pádem nejhouževnatějším členem kapely, s největším akčním perimetrem. Zajímavostí jé, že Kolman postrádá schopnost produkovat dehet, což by jeho již tak mimořádné schopnosti nejspíš ještě posílilo, škoda. Nepozemskost dalšího člena, Vokyho alias "Srnčího Jezulátka" je zcela mimo pochybnost, neboť svým hlasovým ústrojím dokáže vydávat zvuky o síle až 450 dB, což v praxi znamená, že z bezprostřední blízkosti dokáže přeřvat tryskový motor v režimu přídavného spalování a ještě při tom dokáže srozumitelně artikulovat. Škoda, že práh bolesti u lidského sluchu leží někde mezi 120-150 dB, takže většina smrtelníků nedokáže tuto schopnost plně docenit. Aby Voky lépe infiltroval mezi lidi, na koncertech předstírá, že zpívá do mikrofonu, nenechte se tím však ošálit. Žádný mikrofon nepotřebuje!Posledním přírůstkem do Funkce Šroubu je druhý z "braří Ptakopysků", kytarista Ymrich . Byl, jak známo, přivolán bratrem Bafalem aby mu pomohl v decibelovém souboji s Vokym, který bez zjevné námahy překřičel sebevýkonnější nový aparát, který si Bafalo pořídil. Tajnou zbraní Ymricha je hrdelní zvuk, který dokáže vyslat a jeho frekvenci přesně modulovat. Na základě principu rezonance pak tímto způsobem dokáže rozprášit libovolný hmotný předmět. Někdy je tento jev taktéž provázen vyvržením dosud neidentifikované zahuštěné kyseliny. Tento fenomén zatím nikdo uspokojivě nevysvětlil, jedna teorie praví, že jde o značkování teritoria, zatímco druhá říká, že jde o jakousi obrannou fyzickou reakci, jíž se Ymrich brání proti případným útočníkům (naštěstí ale není příliš dobrý střelec a tak většinou mine...). Toto je jen malý zlomek informací, které o kapele Funkce Šroubu shromáždila Buzická Univerzita. Pokud vás zaujaly, nejlépe uděláte, když se podíváte na nějaký koncert, neboť tato kapela stále ještě neopustila tuto planetu a pokračuje ve svém shonu po dehtu a metanu.... Počátkem roku 2002, se jeden z bratří Ptakopysků, Bafalo, rozhoduje, že navštíví svého druhéhobratra, Malého Bafala, a vydává se na dlouhou cestu do systému FŠ-0045°36-13"-58%44:o)11, směrem na galaktický jih. Bafalo však netuší, že jeho bratr se před půl rokem rozhodl udělat totéž. Cesta na FŠ-0045°36-13"-58%44:o)11 trvá půl roku. Oba bratři se minuli poblíž oběžné dráhy Země, aniž by jeden druhého zpozorovali. Bafalo zatím již dosáhnul nadsvětelné rychlosti, takže již není možné za ním vyslat signál, který by ho uvědomil o vzniklé situaci. Malé Bafalo bezpečně přistál a spojil se s bratrem Ptakopyskem Ymrichem, který ho informoval o tom co se stalo. Rozhodl se tedy zůstat a vyčkat v domácím prostředí Funkce Šroubu na bratrův návrat. Ten lze očekávat zhruba rok po jeho odletu, tedy někdy v roce 2003, za předpokladu, že jakmile dorazí na domácí planetu a zjistí, že jeho bratr letěl za ním, nebude meškat a vydá se obratem na cestu zpět.
DISKOGRAFIE:
 • Dobrý den
 • Funkce šroubu
 • Nepřipadá vám někdy
 • Divim se divim

Horkýže Slíže

30. srpna 2007 v 12:40 | Zewlprincess
ČLENOWÉ KAPELY:
 • Mário Sabo - Sabotér - kytara
 • Peter Hrivňák - Kuko - basovka, zpěw
 • Juraj Štefánik - Štefko - kytara
 • Marek Virsík - bicí
HISTORIE KAPELY:
Horkýže Slíže jsou živelná kapela a jejich přímočarý punkový ráz slaví úspěchy u publika. Začátkem března se tato kapela vypraví na turné po slovenských a moravských klubech, které potrvá až do poloviny dubna a jednou z jejich zastávek bude také Blansko.Před jedenácti lety měli Horkýže Slíže na kontě debutové album vydané vlastním nákladem 600 kazet, dnes jsou jednou z nejpopulárnějších slovenských kapel v Česku. Už mají na kontěosm regulérních desek, zatím poslední studiová nahrávka Ritero Xaperle Bax je z roku 2004.
Jejich melodický punk v kombinaci s divokými texty, ve kterých kapela nechodí pro vulgarity daleko, doslova hypnotizoval české fanoušky. Horkýže Slíže brázdí v podstatě bez přestávky českými kluby, není proto divu, že loni na podzim vydali album Živák, a to jako CD i DVD.Je na něm zaznamenán loňský velký speciální koncert v Levicích. Přes 20 písní je necháno v "surové" podobě bez jakýchkoli dodělávek adodatečných "vylepšování" ve studiu. Výjimku tvoří bonus, čerstvě natočená dárková studiová novinka s názvem Farebná. DVD v bonusech nabízí nejvydařenější klipy skupiny, včetně úplně prvního a dosud nikdy nezveřejněného, plus "otrasné" dokumenty ze srpnové koncertní cesty Slížů do Chicaga a ze zákulisí levické show.
Živák obsahuje hodně písniček z prvních desek, které už dlouho na trhu nejsou, noví fanoušci je neznají a songy z nich vnímají tudíž jako novinky. Čtyři roky starý výběr Best Uff tak má velmi slušného nástupce.
DISKOGRAFIE:
· Ukáž tú tvoju ZOO
· Živák
· Ritero Xaperle Bax
· Alibaba a 40 krátkych songov
· Kýže slíž
· Best uff
· Festival chorobná 2001
· Ja chaču tebja
· Vo štvorici po opici
· V rámci oného

Davová psychóza

27. srpna 2007 v 0:19 | Zewlprincess
ČLENOWÉ KAPELY:
 • Marcel - kytara
 • Jano - zpěw
 • Cibi - bicí
 • Hulo - basowka
HISTORIE KAPELY:
Tato předrevoluční kapela vznikla na podzim roku 1987 v hlavním městě Slovenska, Bratislavě. Z bývalých členů kapel KÓTA 22 a DITURVIT. Sestava tedy vypadá: Martin - bicí , Marcel - kytara, Klinec - basovka, Jan - zpěv.Svůj první koncert kapela odehrála v létě 1988 (to jsem ještě nebyla na světě) v Bratislavě v Muko klubu. Tato kapela si také pamatuje na zákazy koncertů, předávání textů na posouzení...V říjnu roku 1989 nahrála kapela své první demo, které oficiálně nevyšlo, ale vyšly jim tři písně na kompilaci PUNK´S NOT DEAD. V tomto roce díky režisérovi Petrovi Sedlákovi natáčí Davová Psychóza 3 videoklipy. V roce 1991 přichází konečně první album ANTROPOFÓBIA. Po tomto albu následují koncerty po ČSR, Rakousku a Německu. V roce 1994 účinkuje kapela na festivalu v Holandsku, po kterém odchází z kapely Klinec. V následujícím roce na jeho místo přichází Rasťo. V roce 1997 Se znovu mění sestava, protože odchází bubeník a přichází Kubo z kapely Marná snaha. V roce odchází oba noví členi, takže sestava vypadá takto: Marcel - kytara , Jano - zpěv (který přišel v roce 1988, odkaď se větsinou datuje vznik DP) , Cibi - bicí (z kapely Testimony), Hulo - basovka (z kapely Testimony). Texty jsou zaměřené sociálně, ekologicky a kriticky proti politice. Kapela je známá i ve Švýcarsku a Finsku. V roce 1998 oslavuje 10. výročí svého vzniku ve skleníku v Bratislavě. V roce 2003 oslavuje kapela 15. výročí, také v Bratislavě v klubu V-klube.
DISKOGRAFIE:
 • Nakŕmte prežratých
 • Kríza vedomia
 • Svet žaluje
 • Antropofóbia
 • split Davová Psychóza / Zeměžluč
 • 1989 Demo

Korupce

26. srpna 2007 v 23:50 | Zewlprincess
ČLENOWÉ KAPELY:
 • Bulhar- kytara, zpěw
 • Vojta - basovka
 • Dušan - bicí
 • Martin - kytara
HISTORIE KAPELY:
Ke zrodu Korupce došlo, když se v roce 1993 sešli 2 punkáči (Slepejš a Bulhar), kteří sice uměli zahrát pramálo, ale o to větší měli zápal a chuť tvořit. Po krátké době k nim přibyl třetí neumětel (Miki) a Korupce byla na světě. K tomu, aby žila ji sice chyběly zkušenosti, ale po roce snažení a zkoušek na alkoholik toxik vzniká historicky první nahrávka Špinavý kundy. Následuje období 4 let, kdy kapela zkouší na pavilonu 31 v psychiatrické léčebně v Bohnicích a odehrává jeden koncert za druhým, v intervalech jeden koncert za čtvrť roku a tak je tomu koneckonců dodnes.K první poloprofesionální nahrávce došlo roku 1997 v bulharské Staré Zagoře, kam si kapela vyjela na dovolenou a recenze na ní uvedena v časopise Beng zněla asi takto:byl by to trashmetal s antikřesťanským zaměřením jak řemen, nebýt nevýrazného českého zpěvu a často dosti nepřesného bubeníka. Jsou to ale právě bicí, které ženou formaci neúprosně vpřed. Virbl připomíná spíše zvuk sypajících se hrnců. Mám sice rád takto vytáhlý zvuk, ale ne na úkor ostatních nástrojů, zejména kytar. 2 krát škoda. Cvičit, najít vhodné studio a půjde o trashový uragán.My dodáváme punkový. Punkový uragán, pane Korál. Na tenhle inzerat odpovídá roku 1999 současný bubeník Dušan. Po několika neúspěšných pokusech najít bubeníka duševně spjatého s potřebami kapely je to nová krev, vtékající do žil Korupce. Korupce opět žije. O rok později vychází první, dalo by se říct profesionální, album "Demo 2000". Očekávaný zvrat vkariéře se nekoná, a tak přichází na řadu další pokus - album 2002 "Bránit se je povinnost". Pár dalších důležitě nedůležitých koncertů a kapela se potácí mezi životem a smrtí. V roce 2003 jsme našli vytouženého 2. kytaristu Martinaa tím jsme vstali z mrtvých. A teď jsme tady, starší, zkušenější a silnější než kdy předtím. V únoru 2004 po dlouhodobějších osobních rozporech končí tvůrči spolupráce s baskytaristou Mikim. Na scénu přicházi další "drobeček", který se chápe dřeva co tvrdí muziku: Vojta ( ex VIRUS ) a jedeme dál ... Vojtova metalová průprava zvyšuje osobní hudební nároky kapely. Tím pádem začíná i více koncertovat, především na akcích Ritual Coru, organizovaných loajálním kočičákem TCHITCHEMANEM. Proto v roce 2004 odehrává 10 koncertů což je ve srovnání s uplynulými roky výkon. Tento "raketový vzestup" je přerušen odcizením dodávky s kompletním aparátem. Poletech hraní na cizí, později svojí (leč mnohdy béčkovou) techniku je to zdrcující rána do těžce vybudovaného postoje kapely. Představa investice do novéhozvukového parku přivádí korupci k úvahám o rozpadu. Ale stejnějako těžce zraněné zvíře, vystrašené představou smrti, použije poslední síly a pořídí si aparát nový a lepší! Posun od tranzistorových zesilovačů k lampovým má na svědomí Ruda Rožďalovský a jeho ROZDALL. Zvuk si pochvaluje nejen kapela, publikum, ale i leckterý zkušený kolega hudebník. Během této krize odejitý baskytarista Miki kontaktuje Petra Růžičku (Malcoma Mclarena Českého punku) a domlouvá několik koncertů s českou punkovou legendou SPS. Slovo dá slovo a Korupce vydává své první oficielní album "Komerční úspěch" distribuované firmou ANK. Aby toho nebylo málo nové CD poprvé spatří světlo světa když Korupce dvakrát předskakuje před ikonou punku THE EXPLOITED. Na přípravách koncertu se podílí nejen hrající ale i nehrající "exčlenové" Korupce. Miki jako maximální manažér a Slepejš jako maximální dodavatel propagačních materiálu. Je to bod zlomu. Korupce se stává hudebním gangem: když do ním vstoupíš je to do konce života ... Ty srdce v nás a duše v nás jsou semknutý muzika je pospájí. DOHROMADY TVOŘÍME JEDEN CELEK!
TAG A TAGHLE WYPADAJ ČLENOWÉ KAPELY:
DISKOGRAFIE:
 • Komerční úspěch
 • Špinavý kundy
 • Live Stará Zagira
 • Demo 2000
 • Bránit se je povinnost
 • 10 let

Anonymita

18. srpna 2007 v 10:20 | Petraa
NĚCO O KAPELE:
Anonymita je mladá kapela tušim ze Smržovky u Jablonce nad Nisou a demo 2006 si nahráli a zmástrovali téměř sami. Obsahuje celkem 10 válů tu rychlejšího, tu pomalejšího punku s textama v češtině. Texty určitě nepatřej k nejslabším stránkám kapely, některý mě docela mile překvapily a možná ve vás taky evokujou vzpomínky na starý český punkový kapely. Zpěvák Martin odvedl dobrou práci i co se týče rozkládacího černobílýho bookletu, kterej se nese v duchu komiksovejch kreseb s nihilistickými, protiválečnými tématy a náměty navozujícími klima výplachu mozku - dobrá práce. Co se týče samotný hudby, tak nejlepší mi určitě přijdou vály "Přijímání totální všeobecné pravdy", "Strach z atomové krutosti" a "Majetek", kterej má fakt povedej refrén. Mimochodem (shodou okolností?) jsou to zrovna první 3 songy v pořadí. Pak už to má bohužel co se týče "líbivosti" trochu klesající tendenci. Na punk poněkud delší minutáž jednotlivejch skladeb než bývá zvykem, což by samo o sobě nevadilo, ale tady by v některejch případech podle mýho neuškodilo trochu ubrat...
HISTORIE KAPELY:
Historie maniodepresivní smečky, zvané Anonymita by se dala datovat už od roku 2000, kdy se ve cvičebním táboře mladých naivních budoucích strojů, (na základní škole), potkaly dva chybné články M. a O... proběhla výměna snů o založení vlastní hudební jednotky, ale tento geniální plán zůstal prozatím jen uvězněn v nadšených slovech... Činy a pohyby celé té myšlenky ožily, až když si M. (v zimě 2004), pořídil nebezpečnou zbraň ze čtyř lan natažených na jakémsi kusu dřeva,a z nepochopitelných důvodů této věci začli přezdívat basová kytara. Společně s O. ,který už delší dobu uměl ovládat zbraň podobného charakteru fungující na principu 6ti nitek, začli sadisticky terorizovat sousedy M. v jeho bytu v panelovém domě.. Vše se dalo do skřípavého pohybu, až v létě 2004, kdy zvýšená intenzita obranných vln sousedských útoků zahnala oba kriminální živly do špinavé garáže na periferii zatuchlého města. Přesila byla tak silná, že M. a O byli nuceni najmout žoldáka J. který s nimi v jeho garáži za pomoci 6ti strunného mučícího nástroje přečkal nejhorší období... Přišel podzim, emisemi nasáklé listy zvadlých stromů se snášely k zemi a celá sebranka se z čistě masochistických důvodů rozhodla přemístit z chladné garáže do vymraženého sálu ve výzkumném středisku pod maskovacím názvem "Hotel Praha" s tajnou adresou v Janově n. N. Po dohodě s J. se O. a M. rozhodli v protistátním jednání pokračovat sami. Po čase však zjistili, že na tak těžkou a nebezpečnou práci sami nestačí a tak vypátrali dva nové "lidi" u kterých zaznamenali podobně zvrhlé úmysly a pod hrozbou násilného odstranění genitálií je přiměli ke spolupráci. M zjistil, že není schopen přijít na to, jak se jeho čtyřlanná zbraň vlastně ovládá a tak ji předal novému členu L.,(který kolaboroval od partizánského spolku Vostuda z Desné), a sám začal po večerech smolit propagandu, kterou pak v hysterických záchvatech ječel do mikrofónu. V kolektivu se vyskytla také nová výbava a to postarší jakžtakž funkční těžkotonážní kulomet za který si sednul též nově příchozí rekrut H. Oddíl se začal pilně učit technice k boji a novému náboženství. První oficielní bitva nadešla dne 04.02.05 a od té památné chvíle se rozpoutalo peklo na zemi a oddíl úspěšně vyvraždil několik vesnic a měst.
Na sklonku jara se však začla posádka demoralizovat a čím dál méně chodila na cvičiště, které se zatím přemístilo do Janovského Generálního štábu k veliteli H-n-k, který se snažil své svěřence ze všech sil podporovat, za čež mu patřičné díky.. Přišlo období velkých změn. Přes léto 2005 se celá družina oddaných bojovníků rozpadla. H. a L. šli studovat do jiných měst vedení boje, aby poté s vyšší hodností a většími zkušenostmi měli větší vliv na destrukci systému. O. a M. však neupadli do propasti letargie a znovu zrozeni ve svých ideálech a touhách narukovali nováčka K. za čtyři lana a starého ostříleného veterána P. za nový, už docela funkční a velmi modernizovaný kulomet.Muselo se také znovu přemístit cvičiště, a to, do černou magií prožraného, sklepa v tajemných komnatách pod budovou, šibalsky nazvanou "Dům Dětí a Mládeže Vikýř" ,aby se tak geniálně zamaskovala jeho skutečná okultní podstata.
Dne 30.09.05 uspořádala jednotka černou mši na počest 19. zrození mesiáše M. .... která ovšem dopadla katastrofálně.. Od tohoto datumu začla nová historie odbojového hnutí zvaného Anonymita. Nyní úspěšně svádí po nocích občasné šarvátky v okolí a než se naděješ přijdou se svou armádou zvuků a zvrácených symbolů do tvého města, před tvůj klub, na tvůj koncert, aby tak započali 1. světovou válku v mysli!!!
DISKOGRAFIE:
 • Demo 2006

Alkehol

14. srpna 2007 v 14:16 | Petraa
ČLENOWÉ KAPELY:
 • Ota Hereš - kytara, zpěw
 • Petr Buneš (kuna) - kytara, sbory
 • Tonda Rauer - baskytara, sbory
 • Martin Melmus - bicí
HISTORIE KAPELY:
Jak již názew napowídá, tak hlawním obsahem písniček kapely Alkehol je alkohol a wše co se hospod týče. Zpočátku se hudební kritici chytali za hlawu a jejich hudbě nedáwali žádnou budoucnost, nicméně kapelu si welmi oblíbilo spousta fanoušků, jejich hity z prwního alba téměř zlidowěly a taktéž se několikrát objewily ne prwních příčkách hitparád. Texty písniček jsou sice jednoduché, ale jejich hudba je welmi rytmická. Od založení kapely (1991) již nahráli 11 alb. Zakladatelé Ota Hereš a Petr Buneš (Kuna), kteří působili w kapele Kryptor z ní wystoupili, jelikož preferowali jednoduchý rock 'n' roll, který nebyl blízký trashowému Kryptoru. W jejich oblíbené pražské hospodě "Na Slamníku" se dohodli, že si složí pár jednoduchých písniček s hospodskou tématikou. Při tom jim dokonce pomáhali přísedící. Takto se wlastně zrodilo jejich prwní album, které se později jmenowalo stejně jako kapela - Alkehol. Demo, které předložili wydawatelstwí Monitor se jmenowalo " Hospodo, nalejwej". Wydawatelstwí okamžitě souhlasilo a za týden už byla podepsána smlouwa. Za dwa měsíce wychází jejich prwní album Alkehol. Jelikož prodejnost alba byla welká a s tím též spojené množstwí nabídek na koncerty tak si zakladatelé do skupiny přibrali ještě swé kamarády - bubeníka Martina Melmuse a baskytaristu Tondu Rauera. W této sestawě hrají doposud pouze w roce 2002 změnili wydawatelstwí.
DISKOGRAFIE:
 • Dvanáctka
 • Kocovina
 • Už se to smaží a peče
 • Planeta opic
 • Metla lidstva
 • Alkohol, to je moje milá
 • 100%
 • Odpočívej v pokoji
 • Na zdraví
 • Alkeholism
 • S úsměvem se pije líp
 • Alkehol
 • Pili jsme a budem (Best Of)

The Hysterics

14. srpna 2007 v 14:02 | Petraa
ČLENOWÉ KAPELY:
 • Honza Pacák - kytara
 • Pavel "kýsa" Kyselka - bicí
 • K Destroy - zpěw
 • Pavel Báča - basa
HISTORIE KAPELY:
Kapela wznikla w roce 1977, kdy se kapela 77 Up, do té doby zaměřená jenom na cowery oblíbených punkowých skupin přeorientowala na wlastní tworbu. Zakládající členowé The Hysterics nebyly w té době už žádnými nowáčky. O 10 let dříwe stáli bubeník s basákem u zrodu legendární kapely Šanov 1. W roce 1998 nahráwají The Hysterics 1. demo, které potom kopírují pod wlastní značkou Hi-hat Rec. Potom následowala řada koncertů, na kterých jste jejich melodický punkrock mohli slyšet. W roce 2001 přichází z již neexistující Infection druhej kytarista "Chleba" a The Hysterics pomalu připrawují materiál na nowou nahráwku. Ta wznikla w březnu 2003 pod názwem "V kleci". Po nějaký době Chleba odchází a kluci se rozhodnou dát si na nějakou dobu pauzu. Ta skončila během léta 2004 příchodem nowého zpěwáka K Destroy (ex Destroyself), který wystřídal kytaristu Honzu, který ale post bezwadného kytaristy a backvokalisty neopustil. S jeho příchodem dostala kapela trochu jinou twář a koncertní náboj. Jejich hudba je wšak i nadále inspirowána punkem 1977 a kapelama jako byly The Clash, Sham 69, Ramones... atd. Nowý wěci, který teď wznikají sou možná wíc streetpunkowý než ty na poslední desce. Zpíwání w češtině je u The Hysterics letitou tradicí, kterou nehodlají měnit ani po změnách w kapele...
DISKOGRAFIE:
 • Demo
 • V Kleci
 • Demo
 • In Cage

Vychcaný knedlíky

14. srpna 2007 v 12:36 | Petraa
ČLENOWÉ KAPELY:
 • Olinka Valterowá - basa
 • Milan "Wšiwák" Koubský - bicí
 • Jirka "Mrkač" Koubský - kytara
 • Michal "Herák" Machata - zpěw
HISTORIE KAPELY:
W době aut, benzínu, mobilů, reklam a wšech těhle sraček w roce 2004, někdy w únoru, podle mně jsme si se Wšiwákem řekli,že založíme kapelu. On zpíwal w "Bublince z prdele", já se snažil s jedním reagge rastafánem, kterej se snažil hrát na bicí, zpíwat. Menowalo se to "Anti disko zóna". Snažilijsme se se Wšiwákem o wymyšlení názwu, padali dost krutý názwy, například "Poblitá noha (později píseň), "Tuhý maso, nebo já newim co, ale skončilo to tim, že Wšiwák řekl WYCHCANÝ KNEDLÍKY!, to nás tak fascinowalo, že teda OK! Tak teda jsme se shodli na tom, že něco zkusíme zahrát. Sešli jsme se na Rajský zahradě s magneťákem, klackama a rukawicema, páč byla ukrutná zima a jelo se ! Na našem prwním demu Prwní (poprwé) bylo pár skladeb (Muzika, Anarchie, Poblitá noha, Raní moč, Popelnice, Satanistická - ta se nepowedla nahrát celá). Já to demo ztratil. Později se k nám připojil Wšiwákůw brácha Jirka, kterej dostal k Wánocům kytaru a hrál w "Bublince z prdele". Já se snažil wydělat na basu. Nikdy se mi to nepowedlo, tak sem hrál na půjčený. Tímto díky Wlastowi Waňkowi (kdysi Fóbie) a Honzowi Písaříkowi (The Profaned Graweyard) a zároweň se womlouwám Honzowi za tu strunu (my saswěcení wíme wo co go). No zkrátka sme se mnou na basu hráli howna, tak sme řekli Olince wod nás ze třídy a ta si asi do tejdne koupila basu, do dalšího tejdne combo a jedem na nowo!
DISKOGRAFIE:
 • Demo 1(poprvé)

Masokombinát

14. srpna 2007 v 12:14 | Petraa
ČLENOWÉ KAPELY:
 • Jan "Schischa" Schindler - zpěw
 • Honzin - kytara
 • Hed - basa, zpěw
 • Libor "mimino" Welcl - bicí
HISTORIE KAPELY:
Tato atip-punkowá kapela z Uničowa wznikla w roce 1453 př.n.l. w podhůří jesenických hor, když si tam banda morawských předků uspořádala prwní hudební festiwal na swěte. Budoucím členům MASOKOMBINÁTU se to tak líbilo, ale oprawdu, oprawdu líbilo, že se rozhodli založit wlastní kapelu a na její počest obětowali jedno z wolně pobýhajícich diwokých prasat... odtud názew MASOKOMBINÁT! Po wydatné žranici se Shicha tak přežral, až se z toho pořádně, ale oprawdu pořádně doblil... od té doby nežere maso! Poté to bylo potřeba ještě jednou řádně oslawit a tak kapela slawila a slawila a slawila a slawila a slawí do dnes!
DISKOGRAFIE:
 • Fůj

Hlavy 2000

10. srpna 2007 v 20:34 | Petraa
ČLENOWÉ KAPELY:
 • Milan Jonšta - zpěw
 • Pawel Keller - kytara
 • Bohuš Každoň
 • Standa Wicherek - kytara
 • Olin Nesvadba - bicí, zpěw
HISTORIE KAPELY:
Prawděpodobně prwní jednoznačně punkowá kapela u nás. Založena tehdy čtrnáctiletým Milanem Jonštou někdy na podzim 1977 (uwádí se owšem i rok 1978). Zakoupení německého časopisu Brawo a w něm fotografie britských punkowých kapel rozhodly o jejím hudebním zaměření. Společně s Jonštou, který se postawil za mikrofon, w ní působili ještě Pawel Keller (g), Bohuš Každoň (ds), Standa Wicherek (g), Bohouš "Pěnička" Koždoň (ds) a Olin Neswadba (bg). Je potwrzené, že prwní wystoupení měla w hospodě Na Horakůwce w Šenowě u Ostrawy, ale pamětníci se dodnes nemohou shodnout zda se konalo w prosinci 1977 nebo w prosinci 1978. Rozhodně se wšak jednalo o nejspíše prwní koncert čistě punkowé kapely u nás. Akce proběhla pod záminkou oslawy nějakého místního učiliště. Skupina celkem odehrála asi čtyři koncerty a blýskla se na nich mizerně zahranými cowery od Ramones, Clash a snad i dokonce několika wlastními skladbami. "Nikdo z nás samozřejmě neuměl hrát, takže těch pár koncertů bylo prostě příšernejch," říká M. Jonšta w seriálu Bigbít, "Tehdy docházelo i k jiným groteskním záležitostem. Třeba jsme hráli W Hawířowě w kulturním domě a pořadatel mě tam wůbec nechtěl pustit a tak jsem si musel koupit wstupenku na náš wlastní koncert. A jak jsme si tehdy předstawowali punk? Chodil jsem w saku, we kterém se můj dědeček ženil, tričko, džíny, tenisky. W uchu sicherku a wlasy ztužené cukrowou wodou. To byl pro nás punk." Bohužel, z existence skupiny se zachowalo jenom pár fotografií (práwě z Horakůwky) a údajně nahráwka asi čtyř skladeb - kdo jí wšak wlastní a jestli ji wůbec wlastní, se dodnes newí. Milan Jonšta posléze w roce 1981 založil slawnou hard coreowou úderku Radegast, a Pawel Keller hrál dlouhá léta s rock bluesowou partou P´b´K Blues. Ale to už je jiná kapitola.

Punkowá "móda"

8. srpna 2007 v 14:37 | Petraa
"Fůůůůj pankáči !!! Tag tyhlety lidi nejsou nic jinýho než jen obyčejný socky a špíny, který se nemejou a smrděj, jako by práwě wylezli z popelnice. Mno fuj a koukejte na ty holky....Žblé, to jejich líčení - wypadaj jako nějaký kurwy a to tričko, neni náhodou od wietnamců? Mno fuj..."
MNo tag hromadu těhle nesmyslů a eště spousty dalších můžete slyšet z hub diskantů, šamponů a podobnejch "chytráčků" docela často. Jako nechápu jag může něgdo něco takowýho wůbec wypustit z huby... Copag to, že nenosej gel na hlawě, nejsou oblíknutý podle poslední módy, nenakupujou w drahejch značkowejch obchodech a nepředháněj se w tom, gdo má lepší a dražší hadry z nich hned dělá špíny?! Sakra proč?! Co je špatnýho na tom, že má člowěk swuj styl, kterym se snaží šokowat a odlišit se od ostatních, který sou w podstatě stejný?! Odpowim si sama - NIC. A pokud se jedná o ceny punkowejch hadrů, tag se koukněte třeba na metalshop, bo jinej z punkowejch obchodů a zjistíte, že ceny taky nejsou zrowna nejnižší... A nákupy u wietnamců, w sekáčích...apod. - proč ne? Rozhlídněte se kolem sebe a uwědomte si, kolik takowejhle šamponů, diskantů atd. tam nakupuje taky, ale styděj se za to a tudíž to okolí nepřiznaj. Místo toho to maskujou za takowýhle kecy, kterejma se akorát serou do ostatních. Tag se nad tim třeba zkuzte jen trochu zamyslet, možná si ledacos uwědomíte a přestanete pag mlít takowýhle howna.
Jo a eště takowá menší wsuwka... To, že se člowěk owěsí nášiwkama, koupí si křiwáka, roztrhá si kalhoty a udělá číro z něj pankáče rozhodně nedělá !!! Řekla bych, že punk je o něčem jinym než jen o hadrech ...

Zvlášňý škola

7. srpna 2007 v 17:17 | Petraa
ČLENOWÉ KAPELY:
 • Tomáš Linkeš -zpěw
 • Jiří Mezník -baskytara
 • Miroslav Hranáč -kytara, zpěw
 • Michal Foist -klávesy, zpěw
 • Jiří Bastyán -bicí
 • Milan Černaj -kytara
HISTORIE KAPELY:
Svérázná a osobitá kapela produkující svižný punk-rock, vznikla ve Kdyni 5. ledna 1992. Pravidelné vystupování formace zahájila o čtvrt roku později. Zpočátku vystupovala v tančírnách rodného Domažlicka a spřáteleného Klatovska v sestavě: Tomáš Linkeš - zpěv, Martin Anderle - tahací harmonika, Jiří "Go" Mezník - baskytara, Miroslav Hranáč - kytara a Karel Jakuš - bicí (viz. foto nahoře). Poznávacím znamením byl od počátku charakteristický zvuk harmoniky, kvůli kterému byla kapela dost mylně označována v prvopočátcích své činnosti jako špatná kopie již tehdy populárních Tří sester. Přesto se zejména díky textům, jež si nebraly servítky, ZŠ záhy zapsala do podvědomí návštěvníků nejen tanečních zábav a počet jejích vystoupení neustále rostl. Pro další růst popularity skupiny mělo zásadní význam debutové album Na české záchytce I vydané v roce 1993, obsahující původní, dost syrové kompozice. Na albu, jež se prodalo v dnes neuvěřitelném množství deseti tisíc nosičů, měla ZŠ i svůj první hit, píseň Hajzlbába, jejíž úspěch ještě znásobil zdařilý videoklip, uváděný v hudebních hitparádách TV Nova i ČT. V jednom z těchto hudebně soutěžních pořadů (Czech rock block) ZŠ dokonce zvítězila a vyhrála i hodnotnou cenu v podobě značkového hudebního nástroje. V roce 1995 dochází k výměně na postu harmonikáře a bubeníka. Do kapely přichází Ota Královec - bicí a Rudolf Hálek - držky (oba viz. foto vlevo). ZŠ v této sestavě vydává druhé album Na eskymáckým pohřbu III, které doprovází v televizi hojně uváděný klip Karkulka (foto z natáčení klipu vpravo dole). Poté odchází harmonikář a skupina hraje živě od roku 1996 pouze ve čtyřech. V roce 1997 ZŠ vydává třetí album Z kola ven se stejnojmenným klipem, který opět záhy zasvítil v TV Nova.
DISKOGRAFIE:
 • Do roka a do dna
 • Modrobílá
 • Desítka
 • Správná pětka
 • Modrobílá(maxisingl)
 • Z kola ven
 • Na eskymáckým pohřbu 3
 • Na české záchytce 1

Antifest XIII

6. srpna 2007 v 13:08 | Petraa
ZÚČASTNILI SE:
 • Petraa
 • Pítr
GDY: 2-5.8. 2007
GDE:Swojšice u Přelouče
Nebudu wám tady popisowat každej den přesně do podrobna, protože jednak si to už wšecko nepamatuju a stejnak by to bylo strašně dlouhý, tagže pochybuju že by se někomu chtělo číst nějakej gdowíjag dlouhej román....
ČTWRTEK 2. 8. 2007
Ráno w 8 sme wstali, já se wykoupala, asi 30min stawěla Pítrowi číro, we spěchu si namalowala na xicht wobličej a wyrazili sme do města obtěžkaný krosnou s wěcma, křiwákem, stanem, karimatkou, spacákem hulením(za 500) a kalením ( 2flašky broskwowice, 1flaška ruma, nějaký žwejna...) nakoupenym ze středy. Tag sme wyrazili na nádraží, odkaď nám měl jet w 11: 15 wlak do Přelouče. Nakonec sme to wšecko stihli w pohodičce ( dokonce sme eště stačili koupit 4 gyrosy na cestu, abysme neměli hlad). Wlak přijel asi se 20min zpožděním, nastoupili sme a začali hledat nějaký místa, což nebylo zrowna jednoduchchý, pže ten wlak byl oupe narwanej. Nakonec úspěšně. Asi po 3hodinách jízdy měla bejt konečně Přelouč, gde sme měli wystoupit, ale pag se to nějag zwrtlo. Na nadraží nebylo napsaný město, gde sme a než sme stačili zjistit, že už sme w Přelouči tag se wlak rozjel a my museli dojet až do Pardubic, odkaď sme jeli zase zpátky do Přelouče odkaď měl jet bus do Swojšic. Dorazili sme na bus, gde už čekalo asi 10 pankáčů mířících taky na Antifest.¨Bus měl jet asi za 10min, ale bylo děsný wedro a tag sme si řekli, že se na bus wykašlem, najdem nějakej krám, gde koupíme něco k pití, zakalíme, zahulíme a pag pojedem do Heřmanowa Mestce odkaď ty 4 km do Swojšic dojdem pěšky. Tag sme šli do nedalekýho Penny marketu, koupii nějaký piwka, Matonku a šli si sednout wen, gde sme wykalili piwka, smotli brko, zahulili si a oupe wypálený šli zpátky na nádraží odKaď sme jeli do toho Heřmanowa Městce. Gdyž sme tam dorazili tag sme wůbec newěděli kudy kam máme jít a tag sme se zeptali nějakýho týpka, kterej námk řek, že pudeme asi tag maximálně 5km rowně po silnici a sme tam. Tag sme teda wyrazili. Ta cesta byla fakt šílená, wěci byly strašně těžký, sluníčko pálilo ( bylo asi kolem 30°C). A tag sme pořád šli, chwílema sme si dali i pauzu, pag zase šli.... připadalo nám, že ta silnice snad nigdy neskončí. Asi po hodině a půl sme došli do nějaký malý wesničky, už ani newim, jag se menowala. Tam sme se zase zeptali jestli náhodou nejdem špatně a gde je nějakej krám, pže sme měli děsnou žízeň a chtěli sme kopit nějaký pití. Tam nám řekli, že už je to do Swojšic asi 3 km a krám uwidíme na kraji wesnice. Tag sme tam šli ke krámu, gde nás se slowy " Punkáči se scházej tady :-D " přiwítali 4 další pankáči z Prahy a okolí - Štěpán, Pindík, Martin (táta) a Metalák. Koupili sme pití a společně wyrazili do Swojšic. Byl to docela kotel, pže sme se za tu cestu zeptali eště pár lidí a místo aby se wzdálenost mezi náma a areálem znižowala, tag se naopag zwětšowala. Nakonec sme už nemohli, tag sme se usadili u takowý zříceniny, gde sme asi 30min seděli a kecali a potom sme se wydali na cestu. Asi za 20 min sme do areálu konečně došli. Bylo tam už docela hafo lidí, wětšina ale byly poláci, slowáci...atd. Čechů tam bylo zatim děsně málo. Tag sme si našli dobrý místo, který sme si ohraničili policejní páskou, postawili stany, šli se porozhlídnout po areálu, došli sme do jedinýho malýho krámku, kterej we Swojšicích byl, nakoupili nějaký piwka, wínka, něco málo k chálce, pže sem už byla oupe mrtwá hlady a šli zpátky ke stanům, gde sme začali kalit. Ten wečer to bylo fakt wostrý, padli naše 2flašky broskwowice, jejich 2 flašky zelený, žwejna, piwka... Během hodiny sme byly už wšichni totálně nasráč. Potom se tam Štěpán zakecal s nějakejma pankáčema z Litwy, samožřejmě anglicky a my sme jim wůbec nerozuměli a tag sme se já, pítr a Martin sebrali a šli do areálu, gde sme tam byli eště s nějakejma pankáčema ze Slowenska...atd. Potom začalo děsně chcát a tag sme se šli wrátit do stanu, teda jen já a Pítr, Martinowi se eště nechtělo a tag tam zůstal....
PÁTEK 3.8. 2007
"Hej už sou tady N.V.Ú.čka". Tag tahle wěta nás probudila asi w 6 ráno. Wylezli sme ze stanu, gde už seděl Pindík s Martinem, kterej měl obwázanou hlawu. Tag sme se ho ptali co se stalo a on že prej byl zkalenej, dostal do držky od nějakejch poláků, ztratil se w lese, gde spadnul do potoka a tam ho potom našel Štěpán ( zpěwák z N.V.Ú.), kterej mu obwázal hlawu, dal mu baterku a odwed ho ke stanu :-) :-) Prostě halda. Asi na 8 sme šli s Pítrem do krámu pro piwka a gdyž sme se wraceli zpátky, tag sme potkali Štěpána (souseda z wedlejšího stanu), jag de nahoru taky do krámu a prej jestli nechceme nějaký rohlíky... Mno proč ne. Asi po 10min se wrátil nazpátek s 25rohlíkama a se 2 paštikama :-D Mno jako nachálowali sme se kwalitně. Pag sme nějakou dobu kalili a zewlowali u stanů asi do 12:00 než otewřeli areál. Naštěstí sme měli lítky koupený už z předprodeje, tagže sme jen odewzdali lístek, ukázali občanku, dostali pásku a mohli jít downitř. Tam sme kalili piwka, poslouchali kapelky. Nejlepší show toho dne měla asi skupina Lousy z Německa, Flaming Cocks a N.V.Ú.čka. ty byly fakt bezwadný a pamatuju si je fakt oupe nejwíc. Po N.V.Ú.čkách sme si šli eště pro nějakou chálku, kalili sme, sem tam šli zkontrolowat stan a taghle sme pokračowali až do doby než sme byly oupe wyřízený a šli spát...
SOBOTA 4. 8. 2007
Mno tag tenhle den wypadal podobně jako ten předchozí, akorát že sme tam potkali ústečáky Máru s Anetkou a taky hrálo wíc lepších kapelek jako např. Čertůf punk, Znouzectnost, Zwláštný škola, SPS, Zóna A a wečer jedna z nejlepších a nejočekáwanějších kapelek - Sham 69 z Welký Británie. Jejich wystoupení bylo naprosto dokonalý. Ze začátku sme seděli oupe nahoře na kopci, gde byl sice super wýhled, ale ty betonowý schody byly strašně moc studený, a mě začala bejt oupe nesnesitelná zima, tag sme si šli stoupnout dolu, blíž k pódiu. Bylo to fakt úžasný, a samozřejmě nejwětší úspěch sklidili Sham69 swym nej nej songem.
If the kids are united
then we'll never be divided
If the kids are united
then we'll never be divided...
si zpíwal snad každej. Atmosféra tohohle wystoupení byla fakt skwělá. Čas byl ale neúprosnej a po hodině Sham museli skončit. Hned co skončili sme se šli najíst, dát si eště nějaký to piwko a do stanu spát...
NEDĚLE 5. 8. 2007
Ráno asi kolem 9. mě probudilo děsný wedro, a tag sem wylezla ze stanu, gde už seděli kluci a kalili píwo. Pinďu sem taky hned o jedno podělala :-D Najednou zwonil mobil. Zwedla sem to a tam Thomáš, kterej wolal až z Morawy... tag sem wzbudila Pítra a ten po skončení howoru wstal. Šli sme nahoru do krámu pro piwka, ale byla tam strašně dlouhá fronta a tag sme se na to wysrali a šli sme zpátky ke stanu. Tag tam tag sedíme a najendou slyšim písničku Bushit od Punk Floidů. Jako že tam sou i Punk Floidi sem wůbec newěděla, pže sme použili program jako podklad při wálení špeka a potom sme ho nějak ztratili, tagže sme o kapelkách a časech gdy maj hrát neměli ani šajn. Teda až na The Casualties, který měli hrát kolem 19:25hod asi do 21:25. Okamžitě sme se já, Pítr a Martin sebrali a spěchali do areálu, koupili piwka, sedli si a poslouchali Punk Floidy a eště nějakou další kapelku, jmenowitě si už nepamatuju kterou. Hned co kapelka přestala hrát, tag se na pódiu objewil Štěpán z N.V.Ú.ček a oznámil že je tohle poslední řada Antifestu, že pořadatelé to sice moc mrzí, ale The Casualties ani kapela Discharge z Welký Británie nepřijedou. Jako bylo to fakt wostrý, lidi začali odcházet, balit a odjíždět domů. Ani wstupný se už newybíralo. My s Pítrem sme chtěli zůstat aspoň na E!E a dyžtag jet až potom, tag sme si šli koupit chálku, piwko a poslouchat další kapelky. Asi hodinu sme tam seděli a potom sme šli sbalit stan s tim, že se po E!E seberem a pojedem speciálním busem na nádraží. Tag sme byly u stanu, balili a najednou sme se dowěděli od jednoho týpka, že E!E nepřijedou :-( Tag sme dobalili poslední wěci, a šli čekat na bus. Ten přijel asi po 20min,ale do toho sme se my nedostali, pže byl oupe narwanej pankáčema a tag sme čeklai na další a ten nás potom odwez rownou na nádraží do Pardubic, gde sme potkali Anetku, Máru, Rebinu, Káťu, Krakena a jeli sme s nima společně do Prahy a odtamtaď do UL. Domů sem dorazila asi kolem 21:15 hod...
PROGRAM ANTIFESTU: