The Fialky

9. července 2007 v 0:53 | Petraa
ČLENOWÉ KAPELY:
  • Kečup - kytara, zpěw
  • Ota - bass
  • Tom - bicí
  • Danny - kytara
HISTORIE KAPELY:
rok 2000: V lednu 2000 v Praze v Modřanech vznikla kolem restaurace Berounka (Karkulka) kapela THe fialky. Založil jí Kečup s Márou a Liborem. Sestava se během prvního měsíce změnila na: Kečup, Ota- kytara, Miky- bicí a Mára- basa. Nebylo žádné vybavení respektive hudební nástroje, a tak "zkoušení" probíhalo víceméně jako debatování o pochybné budoucnosti. V červnu téhož roku vzniklo i několik skladeb - dnes naštěstí dávno zapomenutých. V prosinci pak kapela hraje svůj první koncert v komunikačním centru Krok posílena o pěvce Karla. Poprvé byl zahrán první legendární hit - píseň Hovno.
rok 2001: Mikyho na postu bubnů vystřídala Jana "Godzila", ne však na dlouho, v únoru se Miky vrátil. V lednu odehrán další koncert v komunikačním centru Krok.. Koncert sice kapela dohrála ale další vystoupení jí zde byly doživotně zakázány z důvodu: "že prý kapela propaguje grogy a alkohol".. Dalších několik koncertů odehráno na Želivce kde vzniká raritní píseň Rytmické pohyby. Sestava se různě mění, až v červnu kapela přestává hrát.. což ale netrvá dlouho.. v říjnu přichází nový bubeník Tom a pokračuje se. Nová sestava je: Miky - vokál, Kečup - vokál, kytara, Mára- basa, Ota - kytara a Tomáš- bicí. Pilně se zkouší jsou tvořeny nové písně, ku příkladu Sežeň Míru (spíše známá jako Hospody putiky…)
rok 2002: Na začátku roku se první demo CD Komu se co.. a kapela pravidelně koncertuje. V květnu máme z "podivných důvodů" měsíční pauzu. V prosinci začíná natáčení druhého demo CD O něco jde... Při natáčení odchází Miky a Mára. Oba z důvodu neshod ohledně stylového směřování hudby. Kečup chce, aby kapela hrála melodické punkrockové skladby ovlivněné první vlnou punku, což se rozcházelo s pohledem Máry a Mikiho kteří oba tíhli k tvz. punku 82 a k metalu.
rok 2003: Kapela pokračuje ve složení Kečup - vokál, kytara, Tomáš - vokál, bicí, Ota - basa.(což vydrží až do konce roku 2005 kdy je potřeba přibrat druhého kytaristu)V únoru dodělává již zmíněné CD nesoucí název O něco jde.. a vyráží na několikadenní turné z názvem DEBILOVE TOUR 2003. Na konci roku je ještě pořízen záznam z našeho vystoupení ve Mlejně, pod názvem "Pujdem do hospody !live!".
rok 2004: Tento rok je ve znamení koncertování a mejdanů! Splnili jsme si hned několik snů a zahráli si s našimi oblíbenými kapelami Zónou A, Slobodnou europou, Aurororou, Čertůf punkem, Šanovem 1… A několikrát se mocně zapařilo na Dobříši, no prostě super. Na konci roku se začíná natáčet nové demo CD.
rok 2005: Na začátku roku je dotočeno a nové demo CD z názvem NEZLOB. V únoru odehrává band mini tour(3koncerty)a slaví tak pět let existence. Na jaře pak na již tradičním ZELESA festu hraje kapela před největším "tahákem" a pro nás i hodně oblíbenou kapelou TELEX. Dále pak se účastnili také již velmi dobře zajetých akciček na Dobříši, účastní se několika koncerů pořádaných Danem a na konci roku vystoupí jako host Pražské štace turné Svobodný europy.
rok 2006: Přichází posila v podobě kytaristy Volfíka (ex-MV).Rok je zahájen mini tour s kapelou Zatrest (2 koncerty).Kapela začíná zkoušet a připravovat nové skladby.. Několik nových skladeb poprvé představeno na velmi úspěšném koncertu v Jablonci nad Nisou. V průběhu srpna odchod do studia, poprvé profesionálního (3bees) a za pomoci kamaráda Tomáše Sehnala natočeno 4písňové EP UNITED. Křest proběhl v Pražském Paláci Akropolis za hojené účasti fandů i přátel. EP se stává na několik měsíců nejposlouchanější nahrávkou na internetovém serveru BandZone. Od září kapela na podporu ep odehrje 15 koncertů po ČR a jeden, poprvé v "zahraničí", na Slovensku v Bratislavě na pozvání Zóny A. Je připraveno 12 skladeb na novou desku (8 zbrusu nových, 4 se již objevili na EP). Nahrávat se má během února 2007. Vydání je plánováno na polovinu března u Papagájův Hlasatel Rec.
DISKOGRAFIE:
  • Průser
  • Půjdem do hospody
  • United
  • Nezlob
  • O něco jde...
  • Komu se co..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikni...

KLIK

Komentáře

1 Pítr Pítr | 10. července 2007 v 23:52 | Reagovat

juuuu mno  ze tady mas tudle kapelku....to sme teda potesila :-) delas mi radost puso

2 Pítr Pítr | 10. července 2007 v 23:55 | Reagovat

ale jako kotlí me, ze taková kapelka jako the fialky maj videa na youtube.......proste halda.......ale jinac sou fakt skvelý

3 Zewlprincess Zewlprincess | 10. července 2007 v 23:59 | Reagovat

pro tebe cokoliw milášku, to přece wíš :-D :-* Jj, je to fakt gut kapelka................

Prostě punk, sex, piwo :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama